ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Czy wypada założyć smoking na ślub? A może lepszy będzie garnitur?

Pewnie zastanawia się nad tym wielu mężczyzn, którzy zaraz będą brali ślub. Jest to jeden z najważniejszych dni w ich życiu, więc nie ma się, co dziwić, że chcą się wtedy prezentować jak najlepiej. Tak samo, jak Panna Młoda, ale to temat na oddzielny artykuł. Bezdyskusyjne jest to, że ślub jest wyjątkową okazją i wymaga on szczególnych przygotowań. Tak wiemy, że suknia Panny Młodej jest najważniejsza i to wokół niej wszystko się kręci. Jednak strojowi Pana Młodego też należy poświęcić nieco uwagi. W tym wpisie podpowiemy Ci, w jaki sposób wybrać najlepszy smoking i garnitur na ślub. Odpowiemy też na pytanie, który z tych strojów będzie dla Ciebie lepszy?

Smoking czy garnitur?

Pierwsza odpowiedź, jaka się nasuwa to oczywiście- garnitur. Chłopcom od pierwszych lat życia wpaja się, że jak jest jakaś uroczysta okazja, to właśnie taki strój należy założyć. Bez wątpliwości i dyskusji. Zaczyna się oczywiście od akademii szkolnych, przez wszystkie ważne uroczystości rodzinne aż do… ślubu. Czy musi tak być? Czy musisz być przez całe swoje życie skazany na garnitur? Nie! Chociaż lubimy ten klasyczny strój, to chcemy Ci uświadomić, że nie jest to jedyne, co możesz założyć na swój ślub i prezentować się elegancko.

To może jednak smoking?

Coraz częściej Panowie Młodzi wybierają smoking na ślub. Od razu tutaj trzeba zaznaczyć, że doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to łamanie pewnej zasady, która mówi o tym, że jest to ubiór formalny, który można zakładać tylko po godzinie 18. Czy jednak jest to takie ogromne przestępstwo, skoro później bardzo często jest wesele, które z pewnością skończy się w nocy, a może nawet nad ranem? Uważamy, że nie. Jednak ta zasada ma trochę racji bytu, ponieważ smoking najpiękniej prezentuje się właśnie w sztucznym świetle. Ten połyskujący materiał za dnia traci cały swój urok. Jednak mimo wszystko nie jest złym wyborem na ślub, ponieważ potrafi wspaniale podkreślić wszystkie męskie zalety, wymodelować sylwetkę. W dodatku dobrze skrojony i uszyty smoking jest kwintesencją stylu i elegancji. Jeżeli ceremonia ślubna zaczyna się wieczorem, to nie ma żadnego problemu, żeby połączyć ze sobą oba te stroje. Co przez to rozumiemy? Na ślub można założyć klasyczny garnitur, a na wesele smoking i wszystko będzie zgodnie z zasadami. Teraz warto jeszcze rozwiać jedną bardzo istotną wątpliwość. Jesteśmy pewni, że wiele osób, nie zna odpowiedzi na pytanie zadane poniżej.

Jaka jest różnica pomiędzy smokingiem a garniturem?

Smoking, w odróżnieniu do garnituru, posiada wyłogi marynarki i guziki, które są pokryte połyskującym atłasem. Właśnie te guziki nadają całości bardzo stylowego i wieczorowego charakteru. W smokingu kieszenie nie mają patek. Natomiast marynarka jest zapinana na jeden guzik. Doskonałym uzupełnieniem smokingu jest czarna mucha. Może mieć ona również kolor głębokiego granatu. W Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach mamy bardzo duży wybór zarówno garniturów, jak i smokingów. Zaletą naszej wypożyczalni strojów jest to, że mamy stroje w bardzo wielu rozmiarach.