ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Dzień Maturzysty i początek studniówek- zabawę czas zacząć!

Dzień Maturzysty zwyczajowo odbywa się tuż przed studniówką. Wtedy w każdym liceum panują doskonałe nastroje, a uczniowie mogą trochę zaszaleć, na przykład ze strojem. W szkołach na maturzystów czekają też dodatkowe atrakcje.

Jak świętuje się Dzień Maturzysty?

Dzień Maturzysty znacznie różni się od wszystkich zwykłych dni w szkole. Przede wszystkim tym, że tego dnia każdy może być kim tylko chce. Wystarczy odpowiednie przebranie. Zazwyczaj nie ma jakiejś jednej tematyki, więc można dobrać strój do swoich własnych preferencji. Na szkolnych korytarzach można wtedy spotkać różne postacie z bajek, na przykład Cruellę de Mon, Myszkę Minnie, czy Fionę ze Shreka. Tyle, jeżeli chodzi o karnawałowe stroje damskie. Natomiast wśród strojów męskich karnawałowych dominują przebrania super bohaterów, na przykład Batmana oraz mundurowe (policjanci, kapitanowie statku). Powstaje z tego całkiem ciekawa mieszanka, która zapewnia maturzystom dobrą zabawę. A po Dniu Maturzysty przyjdzie pora na założenie bardzo eleganckich sukien oraz garniturów. Zarówno przebrania, jak i szeroki wybór sukienek na studniówkę oraz garniturów znajdziesz w Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach!

Jaką sukienkę i garnitur wybrać na studniówkę?

Styczeń to czas studniówek. W niektórych szkołach już się zaczęły, w innych trwają do nich bardzo intensywne przygotowania. Jeżeli jeszcze nie masz sukienki na studniówkę, to znajdziesz tutaj kilka przydatnych porad, które sprawią, że po ich zastosowaniu będziesz wyglądała przepięknie.

Sukienka na studniówkę powinna być idealnie dopasowana

Wcale nie jest łatwo znaleźć taką sukienkę, dlatego warto poświęcić trochę czasu, żeby ,,upolować” kreację doskonałą. Powinna podkreślać to, co masz w sobie pięknego oraz ukrywać ewentualne mankamenty Twojej figury. O wiele łatwiej mają szczupłe dziewczyny, ponieważ mogą wprost przebierać w sukienkach. Odpowiednie będą dla nich zarówno modele koktajlowe, jak i bardzo obcisłe, czy trapezowe. Dla szczupłych dziewczyn polecamy suknię wieczorową krótką w kolorze granatowym, która odsłoni nogi i podkreśli biust. Drugą naszą propozycją jest suknia wieczorowa ze srebrnych cekinów. Ma ona co prawda bardzo głęboki dekolt i mocno podkreśla figurę, ale jest długa, więc całość prezentuje się niezwykle elegancko.

A jakie garnitury są modne w tym roku na bal studniówkowy?

Wiadomo, że garnitur sam w sobie jest klasyką. Kupiony raz, przyda się nie tylko na studniówkę, ale też na inne okazje. Tak samo, jak w przypadku sukienki studniówkowej jest najważniejszą cechą jest to, żeby był dobrze skrojony i uszyty. Inaczej nie tylko będzie wyglądał niekorzystnie, ale również Ty nie będziesz się w nim czuł komfortowo. A studniówka nie jest przecież po to, żeby przez cały wieczór myśleć tylko o tym, gdzie garnitur odstaje, a gdzie jest zbyt obcisły.

Kilka dodatkowych porad dotyczących wyboru garnituru

Przy wyborze garnituru zwróć jeszcze uwagę na jego kolor. Najlepszym wyborem będzie granat, czerń lub grafit. W Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena, są dostępne garnitury w tych kolorach. Dodatkiem go garnituru może być oczywiście krawat (polecamy wąski) albo mucha. Jeżeli chodzi o buty, to rekomendujemy okxfordy, ponieważ są wygodne i będą Ci służyły przez wiele lat.