ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Chińczyk Złoty

Chińczyk Złoty
Rozmiar Przeróbki Dodatki
od 98 do 110 cm NIE czapeczka

Chiny są trzecim pod względem wielkości krajem na świecie. Pierwszym, jeżeli chodzi o liczbę ludności. Chiny są kojarzone nie tylko z długowieczną tradycją picia herbaty, ale również z niesamowitej kultury oraz spektakularnych warunków naturalnych. Trzeba wiedzieć również o tym, że Chiny są jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek na świecie. Nie można tutaj pominąć również ich rozbudowanej infrastruktury oraz osiągnięć edukacyjnych.

Co warto wiedzieć na temat Chińczyków?

Na pewno to, że co piąta osoba na świecie jest narodowości chińskiej. Wynika to wręcz z gigantycznego zaludnienia Chin. Kolejną wartą uwagi ciekawostką na temat Chin jest to, że w Honkongu znajduje się najwięcej drapaczy chmur na świecie. Chińczycy są odpowiedzialni za wynalezienie papieru, kompasu, banknotów, alkoholu, prochu strzelniczego, zegara mechanicznego, szczoteczki do zębów oraz pierwszej na świecie rakiety kosmicznej.

Jak ubierają się Chińczycy?

Obecnie nie ma absolutnie żadnej różnicy pomiędzy codziennym stylem ubierania się Chińczyków a Europejczyków. Jednak jeżeli marzeniem Twojego dziecka jest przebranie się w tradycyjny strój Złotego Chińczyka, to nasza Wypożyczalnia Strojów i Garniturów Bożena da mu taką możliwość. Nasz tradycyjny strój Złotego Chińczyka jest złożony z błyszczących spodni w kwiaty w kolorze złotym. Górna część stroju trochę przypomina kimono. Ta narzutka jest przewiązywana czerwonym paskiem. Na głowie Złotego Chińczyka znajduje się czapeczka z tym samym wzorem. Całość prezentuje się bardzo oryginalnie. Do czapeczki dołączony jest długi, czarny warkocz.