ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Chińczyk

Chińczyk
Rozmiar Przeróbki Dodatki
104-140 cm NIE czapeczka

Chiny to na pewno interesujący kraju, nie tylko z uwagi na bogatą kulturę oraz wspaniałe zakątki turystyczne. To też potęga gospodarcza, które daje partnerom handlowym z Polski możliwość nawiązania współpracy. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to państwo odmienne kulturowo. Z tego względu dobrze jest wiedzieć, w jaki sposób się zachowywać, aby negocjacje zakończyły się sukcesem. Warto wiedzieć między innymi o tym, że Chińczycy bardzo dużym szacunkiem darzą osoby starsze.

Nie ma nic dziwnego w tym, że w zakładach pracy oraz przedsiębiorstwach nie ma czegoś takiego jak szybki awans zawodowy. Najwyższe stanowiska można piastować dopiero po osiągnięciu określonego wieku. Jak się nad tym głębiej zastanowić, to na to sens. Przecież wraz z wiekiem, idą przepracowane lata i doświadczenie.

Ogólną zasadą, która jest charakterystyczna dla społeczności azjatyckich, jest witanie się bez fizycznego kontaktu. W Chinach powitanie następuje w formie skinienia głową. Natomiast w przypadku znaczącej różnicy stanowisk czy wieku jest to skłonienie górnej części ciała. Coraz bardziej popularne kontakty z innymi społeczeństwami, a w szczególności z przedstawicielami kultury zachodniej, sprawiły, że skinieniu lub skłonowi towarzyszy również uścisk dłoni.

Przenieśmy się do Chin!

Jest to możliwe dzięki dostępnemu w naszej Wypożyczalni Strojów i Garniturów strojowi Chińczyka. Jest on przeznaczony tylko i wyłącznie dla dzieci. Składa się z: bluzki i spodni w kolorze granatowym, ozdobionych chińskimi wzorami. Dodatkiem jest charakterystyczna czapeczka.