ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Czarny Kowboj

Czarny Kowboj
Rozmiar Przeróbki Dodatki
128 - 146 cm NIE kamizelka
kabura
pistolet
kapelusz

Kowboje chociaż najbardziej kojarzą się z westernami i bieganiem z pistoletem, to tak naprawdę byli to pasterze bydła w Ameryce, którzy zajmowali się też hodowlą koni. Kowboje, poza Indianami, bandytami oraz szeryfami to najważniejsze postaci w westernach. Taki stereotypowy czarny kowboj reprezentował podziwiany przez innych system wartości oraz sprawiedliwości. Przyjmuje się, że obowiązkowo musi on mieć kraciastą koszulę, dżinsy oraz kapelusz. Najczęstszym dodatkiem są buty z ostrogami.

Najważniejszą umiejętnością czarnego kowboja jest perfekcyjne posługiwanie się lassem oraz noszonymi przy pasie rewolwerami. Swoje życie kowboje spędzali pilnując i pędząc stada bydła. Tę tak naprawdę bardzo nudną egzystencję urozmaicali przez wizyty w salonach, w których spędzali czas nad dobrym trunkiem. Tak mijały im dni. Jednak trzeba tutaj pamiętać o tym, że przedstawiony tutaj przez nas wizerunek czarnego kowboja jest tak naprawdę mitem Dzikiego Zachodu, stworzonym przez Hollywood. W rzeczywistości kowboje w USA i Argentynie byli ludźmi, którzy nie integrowali się z resztą społeczeństwa. Byli dzicy i niebezpieczni.

Czarny kowboj w naszej Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena

Jeżeli Dziki Zachód jest Twoim ulubionym miejscem, to na pewno spodoba Ci się strój chłopięcy czarny kowboj. Jest on złożony ze spodni, kamizelki, kabury, pistoletu i kapelusza. Strój czarnego kowboja jest bardzo zabawny i dopracowany w każdym szczególe. Uroku dodają mu frędzle przy spodniach oraz kamizelka w krowie łaty. Na kapeluszu znajduje się gwiazda szeryfa.