ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Czarny Sindbad

Czarny Sindbad
Rozmiar Przeróbki Dodatki
od 110 do 134 NIE opaska na głowę

Sindbad Żeglarz jest bohaterem serii historii pochodzących z Persji o żeglarzu z Bagdadu. Podróżował po morzach wschodniego wybrzeża Afryki i południu Azji. Cykl ten jest jedną z opowieści ,,Księgi tysiąca i jednej nocy”. Te historie bazują częściowo na prawdziwych przygodach żeglarzy, którzy pływają po Oceanie Indyjskim, a częściowo na starożytnych dziełach poetyckich, oraz na perskiej i południowoazjatyckiej mitologii i baśniach.

Kim był Sinbad Żeglarz?

Sindbad to syn kupca z Bagdadu, który żył za panowania Haruna ar-Raszida. Gdy Sindbad roztrwonił odziedziczony majątek, to sam został kupcem. Następnie przeżył siedem wypraw kupieckich. Dzięki nim zdobył i pomnożył bardzo duży majątek. Znalazł również kandydatkę na żonę. Jego podróże handlowe na początku były koniecznością, ale stopniowo stały się czymś, co polubił, co stało się po prostu jego pasją, hobby. W czasie tych wypraw spotkało go bardzo wiele przygód. Narażał się też na niebezpieczeństwo kilka razy. Jednak zawsze udawało mu się wyjść z nich bez szwanku. W trudnych chwilach pomagała mu jego bardzo silna wiara w Boga. Gdy zakończył siódmą podróż, to skończył z tego rodzaju wyprawami, bo stały się dla niego zbyt niebezpieczne.

Kostium czarnego Sindbada dla dzieci

Czarny Sindbad był bardzo lubiany przez maluchy ze względu na jego odwagę. Proponujemy Ci wypożyczenie kostiumu czarnego Sindbada. Jest on złożony z: welurowych spodni obszytych błyszczącymi cekinami, spodni, kamizelki, białej bluzki. Na głowie czarnego Sindbada znajduje się opaska z cekinów.