ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Diabeł z czerwoną peleryną

Diabeł z czerwoną peleryną
Rozmiar Przeróbki Dodatki
116-134 cm NIE rogi
trójząb

Diabeł to tak naprawdę upadły anioł. Jest bardzo różnie przedstawiany. Część z nich ma skrzydła. Trochę podobne do tych, które ma nietoperz. Umieją je chować, jeżeli jest im to w danej chwili potrzebne. Wszystkie diabły cechują się zwiększonymi możliwościami fizycznymi. Mają nadludzką siłę i wytrzymałość. Charakterystyczne dla nich są również wyostrzone zmysły. Mogą usłyszeć najcichszy szepnął z bardzo dużej odległości. Wzrok też mają nieprzeciętnie dobry.

Diabły podobno umieją nawet widzieć w ciemnościach. Posiadają również umiejętność latania, ponieważ mają skrzydła. W dodatku diabły mają zdolności do posługiwania się wszystkimi językami na świecie. Właśnie dlatego nie ma dla nich żadnych barier językowych. Mimo wszystko Diabły mają pewne słabości. Są nadwrażliwe na wszystko, co jest związane z Bogiem. Nie mogą się modlić, bo sprawia im to wręcz fizyczny ból. W dodatku trzymają się z daleka od krzyży, wody święconej i Biblii. Do słabości diabłów można zaliczyć również światło. Patrzenie na nie odbiera im bardzo dużo energii.

Jak przedstawiany jest diabeł?

Najczęściej kojarzymy go z potworem z rogami i trójzębem w ręku. Z Diabłem bardzo mocno związany jest nie tylko ogień, ale również kolor czerwony. Dziś chcemy Ci zaprezentować w naszej Wypożyczalni Strojów Bożena, diabła w trochę bardziej eleganckiej wersji. W skład stroju Diabła wchodzą: czarne spodnie, klasyczna biała koszula z żabotem w kolorze czarnym, bordowa wzorzysta kamizelka, rogi oraz trójząb. Strój Diabła z czerwoną peleryną przeznaczony jest dla chłopców.