ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Hobbit

Hobbit
Rozmiar Przeróbki Dodatki
od 104 cm NIE

Hobbit jest zaliczany do fikcyjnej rasy inteligentnych stworzeń. Można go spotkać przede wszystkim w mitologii Śródziemia J.R.R. Tolkiena. To istota uderzająco podobna do człowieka. Jednak niska i ma mocno owłosione stopy.

Hobbita można było po raz pierwszy spotkać w wydanej w 1937 r. powieści fantasy dla dzieci pt. Hobbit, czyli tam i z powrotem, której głównym bohaterem jest hobbit Bilbo Baggins.

Skąd wzięła się nazwa Hobbit?

Tolkien mówił o tym, że wymyślił słowo Hobbit w czasie sprawdzania prac egzaminacyjnych w 1930 roku. Kolejna teoria wspomina o tym, że było to trochę później, czyli w 1931 roku. Na pustej stronie słynny autor miał podobno wtedy napisać zdanie: In a hole in the ground there lived a hobbit (W norze pod pagórkiem mieszał pewien hobbit).

Skoro mamy to już ustalone, to teraz przyszła odpowiednia pora na kolejną ciekawostkę dotyczącą Tolkiena oraz stworzonych przez niego powieści i opowiadań. Mianowicie słowo Hobbit zostało zainspirowane przez powieść Babbit Sinclaira Lewisa, której bohater tytułowy prowadzi nudne życie przedstawiciela klasy średniej. Taką osobę również potocznie nazywało się Hobbitem.

Skąd wziąć strój Hobbita?

Jeżeli na następnym balu karnawałowym pragniesz się przebrać za tego sympatycznego bohatera, to serdecznie polecamy Ci wypożyczenie stroju Hobbita z Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach. Strój jest odpowiedni dla chłopców o maksymalnym wzroście 104 cm. Strój Hobbita jest bardzo dopracowany i ładny. Na pewno wszyscy chłopcy będą zazdrościć Twojemu synkowi!