ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Iron Man

Iron Man
Rozmiar Przeróbki Dodatki
104-154 cm NIE maska

Iron Man to superbohater znany z bardzo wielu serii komiksowych wydawanych przez Marvel Comics. Twórcami tej postaci są scenarzyści Stan Lee, Larry Lieber, oraz rysownicy Don Heck i Jack Kirby. Iron Man to superbohater, który walczy ze zbrodnią, używając do tego skonstruowanych przez serii cybernetycznych zbroi, które są wyposażone w najnowocześniejsze technologie. Jego alter ego to Tony Stark, który prowadzi życie bogatego przedsiębiorcy i filantropa.

Kieruje konglomeratem Stark Industries oraz jest członkiem elitarnej grupy superherosów o nazwie Avengers. Tony Stark urodził się w bogatej rodzinie przemysłowców. Już w młodym wieku miał szanse na zostanie filarem amerykańskiego kapitalizmu. W wieku 15 lat zaczął studiować elektrotechnikę na MIT. Gdy miał 21 lat, po śmierci swoich rodziców w wypadku samochodowym, objął we władanie rodzinny majątek oraz firmę, która specjalizowała się w przemyśle zbrojeniowym o nazwie Stark Industries. Kiedyś była ona prowadzona przez ojca – Howarda Starka. Tony był odpowiedzialny za dostarczanie oraz testowanie nowych technologii na potrzeby sił zbrojnych.

Jakie wyjątkowe umiejętności miał Iron Man?

Tony Stark jest wyjątkowo pomysłowy i przedsiębiorczy. Ma ogromną wiedzę, która pozwoliła mu na skonstruowanie cybernetycznej zbroi. Następnie stworzył całą serię bardziej zaawansowanych zbroi, które dawały mu nadludzką siłę, odporność na ataki zewnętrzne oraz zdolność latania. To wszystko sprawia, że Iron Man jest uwielbiany przez chłopców. Zachęcamy do wypożyczenia stroju Iron Mana, który jest złożony z bordowo-złotego kombinezonu oraz charakterystycznej maski.