ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Kapitan Ameryka

Kapitan Ameryka
Rozmiar Przeróbki Dodatki
104-140 cm NIE tarcza
maska

Kostium Kapitana Ameryka

Kapitan Ameryka (właściwie Steven „Steve” Rogers) to superbohater znany z wielu serii komiksowych wydawanych przez Marvel Comics i różnych ich adaptacjach. Tę fikcyjną postać stworzyli Jack Kirby i Joe Simon. Kapitan Ameryka po raz pierwszy pojawił się w komiksie w 1941 roku. Był uosobieniem potęgi i patriotyzmu Stanów Zjednoczonych. Najpierw niestety był wykorzystywany w celach propagandowych. Jego towarzyszem jest James „Bucky” Barnes, Najpierw był nastoletnim pomocnikiem bohatera, a następnie stał się superbohaterem o pseudonimie Zimowy Żołnierz.

Czym charakteryzował się Kapitan Ameryka?

Steve Rogers był sierotą. W 1940 roku postanowił wstąpić do armii. Niestety nie udało mu się tam dostać z powodów zdrowotnych. Zaproponowano mu natomiast możliwość  uczestniczenia w tajnym wojskowym projekcie, kierowanym przez dr Reinsteina. Celem projektu było stworzenie oddziały superżołnierzy. Kapitan Ameryka dostał się do tego projektu. Podano mu serum superżołnierza, które zwiększyło jego siłę fizyczną, szybkość, inteligencję oraz wytrzymałość.

Też możesz zostać superbohaterem

Jeżeli choć raz w życiu chciałbyś wiedzieć, jak to jest posiadać jakąś nadprzyrodzoną moc albo się poczuć tak, jakbyś już ją miał, to wypożyczenie kostiumu Kapitana Ameryki, na pewno Ci w tym pomoże. Otrzymasz od nas charakterystyczny biało, czerwono, niebieski kostium z gwiazdą, tarczę z gwiazdą do obrony przed wszystkimi ewentualnymi wrogami oraz maskę z literą A, jak Kapitan Ameryka. Uwaga! Ten Kostium Kapitana Ameryki jest tylko dla dzieci.