ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Klon Trooper

Klon Trooper
Rozmiar Przeróbki Dodatki
104-152 cm NIE maska

Klon Trooper, czyli żołnierze-klony to postacie ze świata Gwiezdnych Wojen. Byli żołnierzami, którzy walczyli dla Starej Republiki. Zostali wyhodowani na ciągle deszczowej, pokrytej ogromnymi oceanami planecie Kamino na rozkaz mistrza Jedi Sifo-Dyasa. Żołnierze-klony tworzyli tak zwaną  „Wielką Armię Republiki”. W filmach w rolę wszystkich klonów wcielił się Temuera Morrison.

Klon Trooper został stworzony na podstawie informacji genetycznej łowcy nagród, Mandalorianina Jango Fetta, na mocy jego układu z hrabią Dooku. Produkcja żołnierzy-klonów, kontrolowana przez szefową kaminoańskich naukowców, Taun We, zaczęła się w tym samym czasie, co militarne działania Federacji Handlowej. Różne grupy klonów były hodowane różnymi metodami. W czasie, gdy klasycznych szeregowych żołnierzy, szkolono przede wszystkim z dziedziny przetrwania w ogniu walki, to klony-snajperzy byli szkoleni po to, żeby osiągnąć mistrzostwo w sztuce kamuflażu i dyskrecji. Za ich zdolności był odpowiedzialny w pewnej części również rodzaj oraz składniki płynu, w którym klony były pogrążone w transie przed osiągnięciem dojrzałości potrzebnej do wykonywania czynnej służby.

Też możesz stać się jednym z nich!

Przy oglądaniu Gwiezdnych Wojen, zawsze, gdy widoczne są na ekranie żołnierze-klony, to przychodzi na myśl to, że są one doskonale wyszkolone. To sprawia, że każdy chłopiec chce zostać jednym z nich. W naszej wypożyczalni strojów Bożena mamy strój Klon Trooper. Jest on złożony z: biało-niebieskiego kombinezonu, maski i karabinu.