ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Komandos

Komandos
Rozmiar Przeróbki Dodatki
110-156 cm NIE beret
karabin

Komandosi nie mają łatwego życia. Jednego dnia muszą latać śmigłowcem, przedzierać się nocą po nieznanym terenie, strzelać do innych ludzi i chronić się przed kulami wroga, a drugiego dnia przechodzą do codzienności i zastanawiają się nad tym, jakie kupić masło. Właśnie z tego względu w tym zawodzie istotna jest nie tylko tężyzna fizyczna, ale również pewne specyficzne cechy charakteru, bez których po prostu posypie się psychika u człowieka. Dlatego już od samego początku u komandosów sprawdza się to, jaki mają temperament. W czasie selekcji do Wojsk Specjalnych kandydaci są czujnie obserwowani przez psychologów. Od razu znajdowani są Ci, którzy mogą sobie poradzić z tym ogromnym stresem w czasie służby i z szybkim powrotem do normalności. Etap selekcji powinien się zacząć już wcześniej.

Każdy, kto chce zostać komandosem, sam musi ocenić, chociaż wstępnie, czy da sobie radę z tym wszystkim. Tutaj trzeba być jak najbardziej obiektywnym, chociaż wiadomo, że jest to trudne. Gdy źle dobierzesz pracę do Twojego temperamentu, to z dużym prawdopodobieństwem może to się zakończyć porażką. W zawodzie komandosa bardzo dużą rolę odgrywają cechy charakterologiczne i to, czy jaka to jest osobowość. Czy jesteś zrównoważony, odporny na trudne warunki i silne bodźce?

Można zostać komandosem ,,na niby”

Jeżeli Twoje dziecko już teraz interesuje się wojskiem, to warto spełnić jego dziecięce marzenie i wypożyczyć dla niego strój chłopięcy komandosa. Składa się on z: bluzy i spodni w kolorze moro, paska, brązowego beretu, czerwonej chusty oraz pistoletu.