ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Kosmonauta

Kosmonauta
Rozmiar Przeróbki Dodatki
122 - 130 cm. NIE

Pewnie jako rodzic już nie raz w życiu słyszałeś, że jakiś astronauta lub kosmonauta, poleciał w kosmos. Czy te dwa pojęcia można stosować zamiennie? Jaka jest pomiędzy nimi różnica?

Jakie są zadania kosmonauty?

Tak naprawdę astronauta i kosmonauta mają takie same zadania. Najczęściej wybierają się w kosmos w tym samym pojeździe. Nazwy tych dwóch zawodów to synonimy. Nazewnictwo różni się w zależności od kraju, którego dotyczy. Tak naprawdę to nazewnictwo ma wyłącznie wymiar polityczny.

Obie nazwy są złożone z dwóch członków. Drugi z nich, czyli nauta pochodzi od greckiego słowa: naútēs (ναύτης), czyli żeglarz. Natomiast pierwszy to kosmos (κόσμος) lub ástron (ἄστρον), czyli gwiazda. Prawda, że gdy spojrzysz na to w ten sposób, to sprawa wcale nie jest tak skomplikowana, jak Ci się wcześniej wydawało?

Kosmonauci w Amerykanów?

Jasne, że tak! Ogólnie rzecz ujmując Amerykanie i cały Zachód mówią o astronautach. To nazewnictwo weszło w życie już w połowie XX wieku. Natomiast w dawnym ZSSR i u jego dawnych sojuszników, w tym w Rosji są kosmonauci.

A czy zdajesz sobie sprawę z tego, kim jest tajkonauta? To taki kosmonauta, tyle, że u Chińczyków. Na początku wszyscy traktowali tę nazwę jako żart. Jednak z czasem się przyjęła. I dobrze.

Kosmonautów bardzo lubią dzieciaki. Właśnie dlatego warto jest wypożyczyć taki strój z naszej wypożyczalni i sprawić im prawdziwą radość. Nasz strój składa się z kombinezonu w kolorze białym. Ma czarne paski i dodatki. Dzięki temu maluch będzie się mógł poczuć jakby pracował w NASA.