ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Kowboj

Kowboj
Rozmiar Przeróbki Dodatki
104 cm - 154 cm. NIE kapelusz
pistolet
pas

Kowboj zazwyczaj kojarzy się z osobą ubraną w bardzo specyficzny sposób. Jego zajęciem jest hodowanie bydła. Natomiast prawdziwy kowboj każdą wolną chwilę spędza w saloonach i pije whiskey. Jednym słowem ma bardzo udane i ciekawe życie. Kowboj zawsze  był i będzie swoistym symbolem Dzikiego Zachodu. Jesteś ciekawy, jak ubierał się prawdziwy kowboj? Jak ubrać się jak główna postać z westernu? Zobaczmy!

Jak ubierają się kowboje?

Ubiór kowboja musi składać się z kilku warstw. Dzięki temu, jest wytrzymały. Musi być na tyle mocny, aby sprawdził się przy wykonywaniu rożnego rodzaju ciężkich prac. Jego zadaniem jest również  utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała przez cały rok. Jasne jest, że nie każdy kowboj nosił taki sam strój. Wszystko zależało od regionu, w jakim mieszkał. Ważna była również panująca w danym okresie moda. Wszystko należy tutaj brać pod uwagę. Jednak ogólny, podstawowy strój kowboja zawsze prezentował się bardzo podobnie.

Standardowo, pierwsza warstwa ubioru kowboja o jednoczęściowe long-johny. Tradycyjnie szyło się je z czerwonej wełny. Latem najważniejszą funkcję tej części ubioru stanowiło wchłanianie potu. Tak, kowboje również się pocą! Szczególnie, gdy muszą wykonywać ciężkie prace, w czasie gorącego, amerykańskiego lata!

Natomiast, gdy na zewnątrz zdrobiło się zdecydowanie zimniej, to każdy kowboj miał w zapasie również long-johny. Zabezpieczały go skutecznie przed utratą ciepła. Strój kowboja znajdziesz w Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach.