ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Królik

Królik
Rozmiar Przeróbki Dodatki
104-116 cm NIE marchewka

Wielkanoc bez zająca, który przynosi prezenty nie może się odbyć. Jednak króliki potrafią o wiele więcej niż tylko być ozdobą wielkanocnego koszyczka. Tak naprawdę towarzyszą nam na co dzień. Można je spotkać w literaturze dziecięcej, bajkach, kreskówkach, filmach. Kochaliśmy je przecież w dzieciństwie.

Kto nie umie wymienić choćby jednego królika, który zapadł mu w pamięć i wzbudził jego sympatię? Warto wymienić na przykład Królika, który był przyjacielem Kubusia Puchatka. Jaki on był? Kochany i cudownie gburowaty. Miał też denerwujący głosik, który wprost wwiercał się w mózg. Jest to uwielbiana przez wielu postać z tej bajki. Może zaraz po Kłapouchym i Tygrysku. Wspomniany wcześniej Królik z zawodu był rolnikiem (uprawiał niesamowite ilości marchewki). Jednak w obecnych czasach również by się znakomicie odnalazł, ponieważ potrafił kombinować, jak nikt inny. Chętnie korzystał z możliwości własnego mózgu, ale tylko wtedy, gdy dawało mu to korzyści. Nie wyróżniał się urodą, ale na pewno był bardzo charakterystyczny.

Kolejnym królikiem, o którym nie można zapominać jest Królik Bugs. To tak zwany równy gość. Był przewodnikiem po świecie „Zwariowanych melodii”. Jego kultowy tekst to ‚co słychać doktorku’. Był kumplem Michaela Jordana i uwielbiał amerykańskie marchewki.

Czy Twoje dziecko lubi króliki?

Jeżeli tak, to pewnie chętnie przebierze się za króliczka na balu przebierańców. Pomoże mu w tym strój królika z Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena. Jest on złożony z następujących elementów: kombinezonu, kaptura ze sterczącymi uszami i marchewki.