ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Lew

Lew
Rozmiar Przeróbki Dodatki
104-146 cm NIE

Król Lew jest chyba najbardziej rozpoznawalnym lwem na świecie. Znają go wszystkie dzieci i dorośli. Poznaliśmy go dzięki filmowi animowanemu ,,Król Lew”. Został on wyprodukowany przez studio Walta Disneya w 1994 roku. Film opowiada o losach młodego lwa Simby, który poznaje swoje miejsce w „Wielkim kręgu życia” i pokonuje wiele przeszkód, żeby zostać króle Lwiej Ziemi. Scenariusz był inspirowany dramatem Williama Szekspira pod tytułem Hamlet, chociaż dla dzieci te nawiązania pewnie w ogóle nie są widoczne.

Muzykę do Króla Lwa skomponowali Elton John i Hans Zimmer, a słowa napisał Tim Rice. Za muzykę oraz utwór Can You Feel The Love Tonight film otrzymał w 1994 roku aż dwa Oscary w  kategoriach: najlepsza oryginalna muzyka filmowa i najlepsza oryginalna piosenka filmowa. Spod skrzydeł studia Walta Disneya wyszły jeszcze dwa filmy: Król Lew II: Czas Simby oraz Król Lew III: Hakuna matata. Nakręcono również serial animowany Timon i Pumba, który został bardzo dobrze przyjęty przez odbiorców. Jednak kontynuacją Króla Lwa i serialem zajmowały się już zupełnie inne osoby, niż w przypadku pierwszego filmu. Król Lew przez wiele lat znajdował się na liście najlepiej zarabiających animacji.

Jakie cechy mają lwy?

Simba z Króla Lwa z pewnością był odważny i miał dobre serce. Jeżeli Twoje dziecko też kocha te piękne zwierzęta, to zachęcamy Cię do wypożyczenia stroju lwa z Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena. Strój lwa składa się z: kombinezony z głową lwa. Prezentuje się bardzo uroczo, wręcz bajkowo.