ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Lord Vader z Gwiezdnych Wojen

Lord Vader z Gwiezdnych Wojen
Rozmiar Przeróbki Dodatki
104-164 cm NIE maska
miecz

Strój chłopięcy Lord Vader z Gwiezdnych Wojen

Darth Vader (Anakin Skywalker lub Lord Vader) jest postacią fikcyjną, jednym z najważniejszych bohaterów sagi filmowej Gwiezdne wojny. To ojciec Luke’a Skywalkera oraz Lei. Lord Vader na początku był Rycerzem Jedi, ale pod wpływem kanclerza Palpatine’a przeszedł na ciemną stronę Mocy. Od tego momentu jego imię brzmi Darth Vader. Zniszczył zakon Jedi oraz wspomógł przekształcanie Republiki w Imperium Galaktyczne. Przed śmiercią zabił imperatora Palpatine’a i dzięki temu przeszedł na jasną stronę Mocy.

Postać Lorda Vadera jest najważniejszym trzonem Gwiezdnych Wojen. W częściach IV–VI, czyli tak zwanej starej trylogii widzowie poznają go w momencie, gdy działał jako prawa ręka Imperatora. Śledzą jego historię aż do chwili, gdy powrócił na jasną stronę Mocy. W częściach I-III pokazana jest jego wcześniejsza historia. Widzimy Lorda Vadera, gdy dorastał i szkolił się na rycerza Jedi. Później niestety został podstępnie przeciągnięty na ciemną stronę Mocy przez samego Imperatora. Postać Lorda Vadera jest bardzo mocno widoczna w kulturze masowej. Lord Vader posiada bardzo charakterystyczny wygląd, który sprawił, że jest rozpoznawalny nie tylko w kręgach miłośników serii Gwiezdne Wojny. Lord Vader jest postacią w czarnej zbroi z czarnym hełmem.

Czy Twoje dziecko lubi Gwiezdne Wojny?

Jeżeli tak, to dobrym pomysłem będzie wypożyczenie dla niego stroju chłopięcego Lorda Vadera z Gwiezdnych Wojen. Składa się on z: kombinezonu, pasa, peleryny, maski oraz miecza świetlne. Oczywiście całość jest utrzymana w kolorze czarnym.