ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Mały Książę

Mały Książę
Rozmiar Przeróbki Dodatki
116 - 134 cm NIE

Strój Mały Książę

,,Mały Książę” to jedna z najważniejszych książek dzieciństwa dla wielu osób. Jest to powiastka filozoficzna dla dzieci. Napisał ją słynny Antoine de Saint-Exupéry. Wspomniana książka została wydana w 1943 w Nowym Jorku w wydawnictwie „Reynal & Hitchcock”. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów, a sprzedano w ponad 140 milionach egzemplarzy. Jest uznawana za klasykę światowej literatury. ,,Mały Książę” to pozycja wyjątkowa w twórczości Exupéry’ego.

To jedyna jego baśń, którą w dodatku sam zilustrował. Jednak o niezwykłości tej książki należy mówić w szerszym kontekście. Tylko pozornie jest to literatura dla dzieci, o czym mógł się przekonać każdy dorosły, który po nią sięgnął. Pod warstwą baśniowej fabuły pełnej wieloznaczności jest również wątek realistyczny i psychologiczny. Antoine de Saint-Exupéry od początku chciał skierować tę książkę do dorosłych czytelników.

O czym jest ,,Mały Książę”?

,,Mały Książę” opowiada o dorastaniu do prawdziwej miłości, przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Pyta o hierarchię wartości i sens więzi między ludźmi. Mały Książę to chłopiec, który był mieszkańcem asteroidy B-612. Miał wyjątkowo dobry charakter i dla wielu dzieci może być wzorem do naśladowania. Strój Małego Księcia w Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena, składa się z: bluzy z bufkami z spodni do kolan. Jest bardzo elegancki i szykowny. Dominują w nim kolory czerwieni oraz złota. Jest to idealny strój chłopięcy na jakąś dziecięcą imprezę. Jest wykonany z niezwykłą starannością i jednocześnie wygodny.