ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Meksykanin 3

Meksykanin 3
Rozmiar Przeróbki Dodatki
104-116 cm NIE kapelusz
marakasy

W pierwszej chwili Meksyk wydaje się pełen uprzejmych oraz serdecznych ludzi. Jednak problem polega na tym, że czułe słówka, które możemy usłyszeć od Meksykanów, wymagają kulturowego przetłumaczenia. To, co możemy uznać za oznakę sympatii, może być tylko standardową formułką grzecznościową. Pytanie w Meksyku o drogę, to jak gra w podchody. Napotkana osoba, pewnie powie Ci, że to gdzieś w tamtą stronę i nie będzie się za bardzo przejmowała, czy ma to coś wspólnego z prawdą.

Gdy nie chcesz błądzić godzinami po liczącej 20 milionów mieszkańców stolicy, lepiej zapytaj o drogę kolejną osobę. Meksykanie zazwyczaj są po imieniu ze sprzedawcami, klientami, a nawet przełożonymi. Forma pan/pani jest oznaką bardzo dużego dystansu i stosuje się ją tylko do osób starszych lub dostojników. Meksykanie w każdych okolicznościach są wręcz ujmująco grzeczni. Bardzo troszczą się też o tych wszystkich ludzi, z którymi pozostają w relacjach zawodowych lub przyjacielskich. Zazwyczaj nawet pierwsze spotkanie kończy się oświadczeniem przez nich, że ich dom jest Twoim domem. Jednak tutaj trzeba bardzo uważać, bo jest to tylko grzecznościowy zwrot i nie należy od nikogo wymagać noclegu. Uprzejmość Meksykanów pochodzi jeszcze z czasów kolonialnych. Jest on niestety związany z poczuciem niższości, jakie mieli Indianie wobec kolonizatorów.

Jak ubierają się Meksykanie?

Przede wszystkim, kolorowo. W Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena, znajdziesz strój Meksykanina, który składa się z: czarnych spodni, czarnego welurowego ponczo, kapelusza meksykańskiego oraz marakasów.