ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Minionek

Minionek
Rozmiar Przeróbki Dodatki
98 -104 cm, 128-134 cm. NIE czapka
okulary
rękawice

Minionek to żółty stworek, który swoje imię zawdzięcza służeniu. Jest to jego cel życiowy. Stracił on większość tyranów, poza Gru. Minionek jest małym, zmutowanym bananem. Może być jednooki lub dwuoki. Język, którym posługuje się minionek to zbitek różnych języków, jakimi mówią ludzie na całym świecie. Minionek potrafi liczyć do trzech po koreańsku hana, dul, sae. Uwielbiają mówić angielskie słowo banana i да (da, po rosyjsku). Minionek pochodzi z ery kredy i już wtedy postanowił być złą postacią.

Powstały między innymi następujące filmy o Minionkach: Minionki Rozrabiają – Pierre’a Coffin’a i Chris’a Renaud’a. Drugi z wymienionych tutaj reżyserów ma pochodzenie francusko – indonezyjskie, jest odpowiedzialny za dziwny język żółtych bohaterów. W najnowszym filmie o Minionkach sam podkłada głos pod trzy główne postacie. Można wyróżnić aż czterdzieści osiem różnie wyglądających stworków. Różnią się one między sobą fryzurami, wzrostem, liczbą oczu oraz pozostałymi cechami charakterystycznymi.

Jak wygląda Minionek?

W pierwotnym założeniu, Minionki miały być mięśniakami podobnymi do Orków. Co spowodowało, że stały się tymi sympatycznymi, żółtymi stworkami? Reżyser wytłumaczył, że zdecydować się na ich pomniejszenie, żeby postać Gru stała się bardziej lubiana przez najmłodszych widzów. Charakteryzuje się ona trochę nieporadnym zachowaniem i śmiesznym wyglądem. To sprawiło, że każdy patrzy na nią trochę przychylniej. W jednym momencie filmu można było zobaczyć aż 10 400 żółtych stworków.