ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Ninja Extreme

Ninja Extreme
Rozmiar Przeróbki Dodatki
od 110 do 146 NIE maska
miecz

Ninja to rodzaj japońskich wojowników, którzy specjalizowali się, w szpiegowaniu, zamachach oraz sztukach walki. Wojownicy Ninja uczestniczyli w tajnych operacjach oraz zamachach, służyli również jako najemnicy i wyspecjalizowani zabójcy. Ninja byli znani z tego, że posługiwali się różnymi rodzajami broni. Specjalizowali się również w sztuce rzucania nożami lub gwiazdami shuriken, zaś na pięść nakładali tak zwane tagaki. Podstawową bronią ninja był miecz. Był prosty i trochę krótszy od katany. Wbrew pozorom nie były one starannie wykonywanie, ponieważ ninja nie mieli dostępu do kowali. Poza tym miecze były traktowane przez nich jako przedmioty użytkowe, więc były czymś, co było łatwo zużyć oraz zastąpić. Miecze ninja były krótkie i bardzo ostre.

Skąd znamy wojowników Ninja?

Przede wszystkim, z filmów. Najbardziej znane o tej tematyce to: ,,Wojownicy ninja – tajemnica dwóch mieczy” z 1980 roku, ,, Ninja zabójca” z 2009 roku oraz ,,Ninja” również z tego samego roku. Warto wspomnieć o serii o Wojowniczych Żółwiach Ninja. Można ich też spotkać w wielu filmach odnoszących się do sztuk walki.

Wygląd Ninja

W filmach oraz w książkach, ninja tradycyjnie przedstawiani się jako postacie ubrane na czarno, z kolczugą pod okryciem wierzchnim, mieczem na plecach i twarzą pokrytą czarnym barwnikiem. W naszej wypożyczalni strojów karnawałowych Bożena, znalazł się kostium Ninja Extreme, który nawiązuje bardzo do tej tematyki i spodoba się każdemu chłopcu, który lubi sztuki walki. Kostium Ninja Extreme składa się z: czarnej bluzy, spodni, nakładki na tors, ręce i nogi, miecza oraz maski z pozytywką.