ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Thor

Thor
Rozmiar Przeróbki Dodatki
128 - 134 cm NIE

Thor to superbohater serii komiksowej stworzonej przez Stan’a Lee, Jack’a Kirby’ego i Larry’ego Liebera. Po raz pierwszy można było o nim usłyszeć w 1982 roku. Pojawił się w 83 numerze serii Journey into Mystery. Postać Thora opiera się na nordyckim bogu burzy i piorunów, Synu Odyna. Thor jest jednym ze współtwórców grupy nazywanej Avengers. Stanowi on jej część we wszystkich czterech częściach komiksu. Jako Asgardczyk, Thor nie jest nieśmiertelny. To prawda, że żyje on już od bardzo wielu lat, ale zawdzięcza to spożywaniu jabłek Idunn. Jest synem Odyna i Gaei. Jednocześnie Thor jest najsilniejszym z Asgardczyków.

Bez problemu posługuje się on Mjöllnirem, czyli wyjątkowym młotem. Umożliwia mu on kontrolowanie pogody, latanie, projekcje energii oraz jej pochłanianie. Thor może również bezproblemowo tworzyć specjalne przejścia pomiędzy wymiarami. Jest on również zdolny do manipulowania materią. Stosuje on również najbardziej ofensywne z ataków God Blast i Anti-Force. Thor ma Pas Siły. Sprawia on, że ten superbohater ma dwa razy więcej siły, gdy ma go na sobie. Thor ma mocniejsze ciało oraz bardziej odporne na złamania kości niż przeciętny człowiek. Thor jest doskonale wyszkolony w walce wręcz i radzi sobie również z bronią białą. Mamy tutaj na myśli na przykład miecze i młoty.

Z czego składa się strój Thora?

Prawdziwy strój Thora składa się z czarnych spodni oraz górnej części przypominającej zbroję. W tym stroju nie zabrakło również hełmu z charakterystycznymi skrzydełkami. Można w nim poczuć wyjątkową siłę.