ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Zielone Zombie

Zielone Zombie
Rozmiar Przeróbki Dodatki
134-154 cm NIE maska

Zombie to inaczej żywy trup lub umarlak. Jest to fantastyczna nieumarła istotna. Najczęściej można ją spotkać na przykład w horrorach. Słowo zombie pochodzi najprawdopodobniej od afrykańskiego zumbi lub od nzambi (bóg w języku kimbundu). W Polsce to słowo zostało przejęte z języka angielskiego. Termin ten został rozpowszechniony przez Williama Seabrooka pod koniec lat 20. XX wieku. Napisał on książkę pod tytułem ,,The Magic Island”.

Pojęcie zombie pochodzi od kultu voodoo. Mowa w nim o osobie, która jest silnie zniewolona oraz ślepo lub nieświadomie wykonuje polecenia osoby, która ją kontroluje. Najczęściej jest tu mowa o kimś, kto jest pod wpływem środków odurzających. Ten typ zombie był obecny w kulturze od drugiej połowy lat 20. XX wieku do prawie końca lat 60. A co się stało później? Zombie zaczęły być obecne w popkulturze za sprawą filmu George’a Romera ,,Noc żywych trupów”. W nim zombie zostały przedstawione jako nieumarli, czyli osoby martwe, które powstają z grobu oraz starają się zaspokoić żądzę krwi poprzez konsumpcję świeżego ludzkiego mięsa. Trzeba przyznać, że nie jest to przyjemna wizja, ale zombie fascynuje ludzkość do dziś, czego dowodem jest ogromna popularność serialu The Walking Dead.

Przebierz się za zombie

Teraz to jest możliwe dzięki naszym strojom karnawałowym. Strój Zielonego Zombie składa się z: bluzy i zielonych spodni z pokrwawionymi aplikacjami oraz strasznej maski. Na pewno będzie to dobry wybór dla każdego dziecka, którego świat zombie nie przeraża