ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Żołnierz

Żołnierz
Rozmiar Przeróbki Dodatki
104-154 cm NIE hełm
chusta
karabin

Żołnierz zawodowy to osoba, która stale lub przez jakiś czas jest zaangażowana przez armię do służby albo współpracy. Może to być zarówno żołnierz niższy rangą, ale również podoficer i oficer. Kiedyś wybór kariery w wojsku był jednoznaczny ze związaniem się z armią na całe życie. Najczęściej taką decyzję trzeba było podjąć zaraz po maturze lub przed nią. Jednak w dzisiejszych czasach coraz częściej do wojska trafia się inaczej.

Do armii przychodzą absolwenci studiów cywilnych, ponieważ widzą w tym miejscu stabilizację i możliwości rozwoju. Wojsko przez cały czas cieszy się bardzo dużym zaufaniem społecznym oraz prestiżem. Po tym jak trochę rozluźniono wojskowy rygor, armia stała się częścią społeczeństwa, a nie odrębnym światem. Odpowiednio wykształcony wojskowy to obecnie ceniony współpracownik w wielu firmach, na przykład jako specjalista ochrony, informatyk czy lekarz. Młodych żołnierzy do armii przyciąga wiele czynników. Są to: stabilizacja życiowa, przywileje socjalne, pewność awansu, kontakt z najnowszą technologią. Natomiast oficerowie mogą liczyć nawet na karierę międzynarodową, na przykład w NATO lub w misjach pokojowych. Jeżeli chodzi o warunki pracy żołnierza zawodowego, to trudno jest je jednoznacznie określić. Są one zależne głównie od jego specjalizacji i przydziału.

Bycie żołnierzem zawsze fascynowało małych chłopców

Jeżeli chcesz sprawić jakiemuś chłopcu dużo radości, to wypożycz dla niego strój Żołnierza. Składa się on z: spodni i bluzy w kolorze moro, paska, karabinu i czapki.