ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Czarownica 1

Czarownica 1
Rozmiar Przeróbki Dodatki
38, 40, 42 NIE miotła
kapelusz

Czarownica to kobieta, która zajmuje się czarną magią i jest kojarzona z siłami nieczystymi. W wierzeniach ludowych występują również dobre czarownice, które uprawiają białą magię. Zgodnie z chrześcijańskimi wierzeniami ludowymi zdolność czarowania była nabywana razem z podpisaniem umowy z szatanem. Wiara w czary jest obecna w mniejszym lub w większym zasięgu we wszystkich religiach pozachrześcijańskich.

Lęk przed czarami jest ogólnie rozpowszechniony i w wielu religiach ich uprawianie jest zabronione. Pojęcie czarowania pojawiło się dopiero pod koniec średniowiecza. Natomiast skutecznym instrumentem, który sprawił, że wiara w czary stała się bardzo popularna, w szczególności wśród prostych ludzi, były kazania. To właśnie one rozpowszechniły pojęcie czarowania i postrzeganie kobiet jako czarownic. Pierwszą książką, która o tym wspominała był ,,Młot na czarownice”. Wcześniejsza literatura nie wskazywała kobiet jako istot szczególnie skłonnych do czarów. Obecnie wyznawcy religii Wicca uważają się za kontynuatorów pradawnych kultów czarownic.

Stań się Czarownicą przez jeden wieczór

To możliwe dzięki naszemu strojowi Czarownicy. Składa się on z następujących elementów: spódnicy czarno-czerwonej z trzema falbanami, sznurowanego gorsetu żakardowego, bluzki ze stojącym kołnierzem, koronkowych czarnych rękawiczek. Uzupełnieniem stroju Czarownicy jest oczywiście miotła oraz kapelusz.  Taki strój karnawałowy doskonale się sprawdzi zarówno na imprezach dla dzieci, jak i dla dorosłych. Całość wygląda mimo wszystko bardzo kobieco.