ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Czarownica 2

Czarownica 2
Rozmiar Przeróbki Dodatki
38, 40 NIE miotła
kapelusz

Czarownice to osoby, które posiadają magiczne zdolności. Przez połączenie się z elementami oraz siłami natury, czarownice czuwają na równowagą w świecie. Są odpowiedzialne za zwalczanie sił zła, które ją zakłócają. Równowaga w naturze to system wiary opierający się na przestrzeganiu praw natury oraz szacunku dla duchów. Zadaniem wielu czarownic jest działanie w zgodzie z naturą oraz zachowywanie równowagi w obrębie świata.

Do równowagi natury wymagane jest połączenie duchowe z ziemią oraz przekonanie, że wszystkie rzeczy, na przykład ludzie i zwierzęta są uważane za święte, bo zawierają w sobie wszystkie aspekty natury. Współczesne czarownice również są zdania, że stosowanie ceremonii, rytuałów oraz praktyk szamańskich to najlepsze sposoby, że połączyć się z naturalnymi rytmami wszechświata. Czarownice zwracały się do innych czarownic, aby uzyskać od nich wiedzę i porady. Korzystały z ich doświadczenia. Osoby, które praktykują magię nazywane są czarownicami. Nie wiadomo do dzisiaj, skąd pochodzą czary, ale czarownice są obecne na świecie już od wielu wieków. Tajemna wiedza o magii jest wśród nich przekazywana z pokolenia na pokolenie. Czary można podzielić na dobre i złe.

Zostań czarownicą!

Chociaż obecnie czarownice istnieją tylko w bajkach i w grach komputerowych, to nie ma żadnych przeszkód, żeby przebrać się za tę postać i zrobić furorę na imprezie karnawałowej. W Wypożyczalni Strojów ,,Bożena” znajdziesz strój Czarownicy, który składa się z sukni w kolorze czarnym. Jej górną część stanowi koronkowy gorset, a dolną spódnica, która jest z przodu krótsza i suto marszczona. Jest wykonana z fioletowego tiulu. Dodatkami do stroju Czarownicy są: peleryna szyfonowa skrząca, czarne rękawiczki, tiara i miotła.