ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Dres damski lata 80-te

Dres damski lata 80-te
Rozmiar Przeróbki Dodatki
36-38 NIE

W ostatnich latach praca zdalna, z domu stała się czymś powszechnym. Dlatego zarówno kobiety, jak i mężczyźni jak najszybciej pozbyli się biurowych ubrań. Musimy szczerze przyznać, że ołówkowe spódnice, wyprasowane koszule oraz garnitury wcale nie są wygodne. A co zapewni Ci komfort podczas wielogodzinnego siedzenia przy biurku? Oczywiście dresy! Ciepłe, mięciutkie i wysokiej jakości. Takie są dzisiaj. A jakie dresy dla kobiet były w latach 80-tych?

Dresy damskie z lat 80-tych

Po raz pierwszy dresy pojawiły się w słynnym filmie Rocky. Wtedy to było ich 5 minut. Jednak dekadę później wcale nie wyszły z mody. Tylko z domów! Z tego względu, że kobiety wreszcie odkryły coś tak wspaniałego, jak ćwiczenia fitness. To ich wykonywania dres okazał się czymś niezastąpionym. Nosiły go również raperki. Jednym słowem, dresy damskie w latach osiemdziesiątych zdobyły naprawdę gigantyczną popularność. Grupa Run-D.M.C chętnie wybierała dresy Adidasa. Pamiętacie te słynne dresy damskie ortalionowe z trzema paskami z lat osiemdziesiątych? To właśnie było marzenie wielu młodych kobiet. Często niestety nieosiągalne. Dres stał się wtedy bardzo trudnym do zdobycia, deficytowym towarem z Zachodu. Jak często bywa w takich przypadkach rynek został zalany przed podróbki. Nie miały one zupełnie nic wspólnego z jakością oryginalnych dresów damskich marki Adidas, ale i tak wszystkie kobiety je chętnie nosiły.

Ty również możesz sobie przypomnieć czar dresów damskich z lat osiemdziesiątych. Znajdziesz je w Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach.