ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Gejsza Granatowa Chińska

Gejsza Granatowa Chińska
Rozmiar Przeróbki Dodatki
34-38 NIE

Gejsza granatowa chińska kojarzy się młodą, wykształconą kobietą o ponadprzeciętnej urodzie. Wbrew powszechnie krążącym opiniom nie jest to tak zwana kobieta lekkich obyczajów. Gei oznacza po chińsku sztukę i grę na scenie. Natomiast sha to po prostu osoba zajmująca się uprawianiem sztuki. To również ktoś, kto uwielbia się oddawać sztuce. Pierwsze gejsza na świecie to Kasen. Została nią w 1761 roku.

Najpopularniejsze gejsze

Najbardziej znane pochodzą z Kioto. Mieszkają w tak zwanych dzielnicach gejsz. Największe spośród nich to: Gion, Pontocho oraz Shimabara. Gejsze granatowe chińskie standardowo mieszkają wspólnie w jednym domu. Nazywa się go okiya. O wiele lepszym określeniem dla tego miejsca byłby po prostu pałac.

Gejsze granatowe chińskie to wspaniale wykształcone, młode kobiety. Od najmłodszych lat życia ich obowiązkiem jest doskonalenie umiejętności. Ich codzienne zadania to między innymi: nauka klasycznego tańca japońskiego, gra na tradycyjnych instrumentach, znajomość ceremonialnego parzenia herbaty, kaligrafowanie, ikebana, czyli sztuka dekoracyjnego układania kwiatów, oraz recytowanie klasycznej literatury japońskiej.

Oczywiście nie musisz tego wszystkiego umieć, aby wypożyczyć strój Gejszy granatowej chińskiej z Wypożyczalni Strojów i Garniturów w Katowicach. Wystarczy, że do nas zajrzysz i poprosisz o odpowiedni rozmiar stroju! My już zajmiemy się resztą. Dostępne w naszej wypożyczalni stroje na bal przebierańców lub inną okazję są wyjątkowo dobrze dopracowane.