ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Kimono japońskie damskie

Kimono japońskie damskie
Rozmiar Przeróbki Dodatki
36-44 NIE

Na samym początku kimonem japońskim damskim określano po prostu każde ubranie. Dzisiaj ta nazwa odnosi się wyłącznie do klasycznego stroju japońskiego. Możemy wyróżnić tutaj dwa rodzaje kimono, które zakłada się w zależności od uroczystości. Inne warianty noszą mężczyźni, a inne kobiety. W tym artykule podpowiemy Ci, jak wygląda prawdziwe kimono japońskie damskie.

Co to jest kimono japońskie damskie?

Zgodnie z najprostszą definicją jest to coś, co nosimy na sobie. Dlatego właśnie na samym początku mówiono tak dosłownie na każde ubranie. To tradycyjny japoński strój o prostym kroju w kształcie litery T. Swoim wyglądem do złudzenia przypomina on szlafrok. Jednak nie jest on tak swobodny i wygodny jak codzienne ubranie.

W Japonii bardzo dokładnie określa się technikę zakładania kimona japońskiego damskiego. Natomiast samo jego ubieranie, nawet dla osób, które doskonale znają te zasady, jest skomplikowane i niezwykle męczące. Dlatego przy tej czynności często niezbędna jest pomoc osób trzecich. Co ciekawe, są to specjaliści od zakładania kimona. Posiadają oni licencję. Zajmują się również układaniem odpowiedniej fryzury. Wszystko jest w pakiecie.

Tradycyjne kimono japońskie damskie

Zależnie od uroczystości, wieku oraz stanu cywilnego, kobiety zakładają odmienne japońskie kimona damskie. Bardzo ważne jest to, czy okazja dotyczy sfery prywatnej, czy publicznej.

Nawet jeżeli nie umiesz wiązać japońskiego kimona damskiego, to zawsze możesz wypożyczyć je z Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach i doskonale się przy tym bawić.