ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Kleopatra 2

Kleopatra 2
Rozmiar Przeróbki Dodatki
36-42 NIE

Jak wyglądała Kleopatra, ostatnia władczyni Egiptu? Wielu historyków opisuje Kleopatrę jako femme fatale o olśniewającej urodzie, ale równocześnie jako przebiegłą manipulatorkę, wykorzystującą swoje wdzięki w swoich machinacjach politycznych. Inni sugerują, że jej uroda mogła być mniej imponująca, ale równocześnie podkreślają jej inteligencję i zdolności strategiczne. Wysokość Kleopatry budzi również pewne kontrowersje, z niektórymi historykami szacującymi jej wzrost na około 150-155 cm.

Uwodzicielska władczyni Egiptu

Teorie na temat Kleopatry jako femme fatale często są interpretowane jako element propagandy Oktawiana Augusta, który wykorzystał negatywny wizerunek królowej do usprawiedliwienia swojej rywalizacji z Markiem Antoniuszem.

Wizerunek Kleopatry na zachowanych rzeźbach i portretach jest stosunkowo skąpy, z jedynym znanym portretem wykonanym za jej życia umieszczonym na monecie. Te obrazy ukazują haczykowaty nos i mocno zaznaczone rysy, choć trudno jednoznacznie stwierdzić, czy są to autentyczne cechy czy też sposób interpretacji artysty.

Kleopatra umiejętnie stosowała makijaż, w tym charakterystyczną kreskę przy użyciu kohla, aby podkreślić swoje oczy. Nosiła też bogato zdobione stroje i peruki, co wskazuje na perfekcję sztuki autoprezentacji.

Jeżeli pragniesz przebrać się w strój Kleopatry, to serdecznie zapraszamy Cię do Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena. Znajdziesz w niej z pewnością to, czego poszukujesz. Nasz strój tej władczyni jest naprawdę przepiękny!