ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Meksykanka

Meksykanka
Rozmiar Przeróbki Dodatki
36-40 NIE

Jak wygląda typowa odzież meksykańskich kobiet? Jak prezentuje się strój Meksykanki? Każdy kraj charakteryzuje się swoją własną tradycją i czymś, co sprawia, że osoby mieszkające w tej części świata są wyjątkowe i niepowtarzalne.

Z tradycjami mocno powiązany jest sposób myślenia ludzi. Zazwyczaj jest on widoczny w sposobie ubierania się tego społeczeństwa. Przybliżymy Ci standardowe stroje meksykańskich kobiet. Dzięki temu, będziesz mógł zaobserwować, jak się aktualnie ubierają. Jak zwyczaje wpływają na ich stroje?

Jakie są tradycyjne stroje kobiet z Meksyku?

W Meksyku jest trudna do wymienienia ilość standardowych ubrań. Są one przekazywane od wieków i przez cały czas zwracają uwagę. Oczywiście w sensie pozytywnym. Strój Meksykanki to przede wszystkim sukienka. Te, które możesz zobaczyć na ulicach są olśniewające. Tym, co w największym stopniu rzuca się w oczy jest wzornictwo, kolory, faktury. Stroje Meksykanki to mieszanka technik kolonialnych i rdzennych symboli. Wszystkie one bezpośrednio nawiązują do kultury Majów i Azteków. Warto również dodać tutaj, że typowe stroje Meksykanek są szyte z jedwabiu.

Jak prezentuje się nasz strój Meksykanki?

Chociaż jest o wiele skromniejszy, to nadal robi bardzo pozytywne wrażenie. Strój Meksykanki z Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach jest złożony z bluzki białej tak zwanej hiszpanki, rozkloszowanej spódnicy z ozdobnymi paskami na dole. Dodatki stanowią wachlarz, kwiat we włosach oraz buty na obcasie. Całość jest bardzo kobieca i seksowna. Na pewno spodoba się wielu Paniom!