ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Moulin Rouge

Moulin Rouge
Rozmiar Przeróbki Dodatki
36-40 NIE

Moulin Rouge to po polsku Czerwony Młyn. Jest to music-hall i kabaret otwarty 6 października 1889 przez Josepha Ollera, właściciela paryskiej Olympii. Znajduje się w słynnej dzielnicy czerwonych latarni niedaleko Montmartre w Paryżu. Jego najbardziej charakterystycznym elementem jest wielka, czerwona podobizna młyna na dachu.

Kabaret od momentu swojego otwarcia pokazuje przedstawienia taneczne. W nich na scenie występują tancerze i tancerki. Zazwyczaj są oni ubrani w kolorowe, bardzo skomplikowane stroje. Tancerki często tańczą topless. Bywają ozdobione biżuterią albo niezwykle kolorowymi piórami. Wraz z upływem czasu Moulin Rouge zaczęło słynąć z pokazywanego tutaj kankana. Najbardziej znanymi na świecie wykonawcami z Moulin Rouge są na przykład La Goulue, Yvette Guilbert, Jane Avril, Mistinguett oraz Le Pétomane. Wygląd oraz nazwa tego kabaretu jest bardzo często używana przez inne tego rodzaju kluby występujące na całym świecie.

Jak wygląda Moulin Rouge w sztuce?

Przedstawienia, które odbywały się w Moulin Rouge to motyw przewodni bardzo wielu obrazów Henriego de Toulouse-Lautreca. Ta nazwa pojawiła się również między innymi w filmie Hallo! Szpicbródka. Jeżeli chcesz się wcielić w postać z tego musicalu, to koniecznie wypożycz u nas strój Moulin Rouge. Składa się on z przepięknej, czerwonej sukni z czarnymi elementami. Na głowie można mieć pióra, w tym samym odcieniu, aby jeszcze lepiej podkreślić jego kabaretowy charakter. W takim stroju można się świetnie bawić na większości zabaw karnawałowych.