ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Pani Wiking

Pani Wiking
Rozmiar Przeróbki Dodatki
36-42 NIE

Jakie były wojowniczki u wikingów? Czy Panie Wiking naprawdę istniały i ruszały do walki? Czy walczyły tak samo intensywnie i agresywnie, jak mężczyźni? Odpowiedzi na te pytania są naprawdę interesujące.

Ostatnio wręcz gigantyczną sławę zyskał serial na Netflixie pod tytułem Wikingowie. Kto jeszcze go nie oglądał, to informujemy, że naprawdę warto to nadrobić. Z tego serialu jasno wynika, że ogromną ilością skandynawskich wikingów były kobiety. One nie bały się atakować i wygrywać bitew. Twórcy serialu są zdania, że tak było naprawdę i że potwierdzają to fakty historyczne. Jaka była rzeczywistość.

Jak było naprawdę?

W roli Lagerthy wystąpiła kanadyjska aktorka Katheryn Winnick. Po pierwszych sukcesach serialu obwołano skandynawską jarlankę „najbardziej feministyczną postacią w historii seriali”.

„Kobiety faktycznie w tych czasach walczyły. Ustawiały się w ścianie tarcz na polu bitwy. […] Musimy zdać sobie sprawę z tego, że historia zrobiła później kilka kroków do tyłu, jeżeli chodzi o warunki życia kobiet i ich znaczenie w społeczeństwie” – stwierdziła Winnick.

Jak przebrać się za Panią Wiking?

Jeżeli chcesz poczuć się jak prawdziwa wojowniczka, to wypożycz strój Pani Wiking z Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach. Znajduje się w nim wszystko, czego będziesz potrzebowała, aby przestraszyć wszystkich pozostałych uczestników zabawy. Co mamy tutaj dokładnie na myśli? Strój Pani Wiking składa się z: krótkiej, brązowej sukienki, kozaków na szpilce wykończonych srebrnym obramowaniem, peleryny oraz hełmu. Całość przedstawia się niebezpiecznie i seksownie.