ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Strój damski Bollywood zielony

Strój damski Bollywood zielony
Rozmiar Przeróbki Dodatki
36-42 NIE

Bollywood to potocznie stosowana nazwa indyjskiego przemysłu filmowego. Powstała w latach siedemdziesiątych. Składa się ze słów Bombaj i Hollywood. Do dzisiaj do końca nie wiadomo, kto wymyślił tę nazwę. Przypisują ją sobie aż cztery osoby: Amit Khanna, Bevinda Collaco, Shobhaa De oraz H.R.F. Keating.

Bollywood a Indie

W Indiach słowo Bollywood nie jest dobrze kojarzona. Hindusi wolą używać nazw na przykład hindi cinema albo kino hindi-urdu, ewentualnie kino hindustani. Hindi i urdu to dwa najbardziej popularne języki w tym kraju. Natomiast Bombaj jest największym ośrodkiem produkcyjnym kinematografii indyjskiej jeszcze sprzed II wojny światowej.

Jakie jest jeszcze znaczenie słowa Bollywood?

Nazwa Bollywood ma kilka znaczeń. To nazwa wielkiego ośrodka produkcji filmów w Bombaju. Stosuje się ją nawet w odniesieniu do czasów, gdy ten ośrodek jeszcze w ogóle nie działał. Za klasyczne produkcje Bollywood uznaje się takie filmy jak Mughal-e-Azam, inne filmy Mehbooba Khana, czy Raja Kapoora, W drugim znaczeniu jest to odniesienie do całej kinematografii indyjskiej, również spoza Mumbaju (Bombaju).

Strój damski Bollywood zielony – jak wygląda?

Strój damski Bollywood zielony jest przede wszystkim zwiewny i kobiecy. Pewnie bardzo dobrze kojarzycie te kolorowe szaty, którymi kobiety owijają się od stóp do głów. Dostępny strój w Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach składa się z długiej spódnicy wykończonej monetami, krótkiego topu odsłaniającego brzuch i z ozdobnej opaski na głowę. Oczywiście możesz do niego dodać również własną, ulubioną biżuterię!