ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Strój damski lata 70-te

Strój damski lata 70-te
Rozmiar Przeróbki Dodatki
36-38 NIE

Możemy odnieść nieodparte wrażenie, że w latach 70-tych w modzie nie było już żadnych zasad. Zresztą ochoczo potwierdziło to słynne pismo Voque. Od tego momentu już każdy mógł nosić, co tylko mu się podobało i to było piękne. W latach 70-tych nastąpił prawdziwy kult indywidualizmu. Zadaniem stroju było wyrażanie osobowości.

Lata 70-te to kultura hipisowska

Dzieci Kwiaty i prawdziwa wolność to było to! Poza stylem na hipisa w tamtych latach królowały jeszcze dwa trendy modowe. Mamy tutaj na myśli styl disco i punk. Każdy z tych trendów był bardzo mocno związany z przemianami społeczno-politycznymi lub muzyką. Lata siedemdziesiąte stanowiły przede wszystkim zwrot ku naturalizmowi. Bardzo ważne było życie w zgodzie z naturą. Stawiano tylko na te ubrania, które były produkowane z naturalnych tkanin. Takie poglądy mieli oczywiście członkowie subkultury hippie. Urządzali oni głośne protesty przeciwko instytucjonalizmowi oraz zbyt dużemu ingerowaniu państwa w prawa jednostki. Pamiętasz słynny musical Hair z 1867 roku? To właśnie o to chodziły w całym tym hipisowskim ruchu. Jedni popierają ich poglądy do dzisiaj, a inni są im przeciwni. Zresztą tak jest ze wszystkim.

Jak kobiety ubierały się w latach 70-tych?

Wtedy najważniejsze były kolory. Intensywne, wyraziste, wręcz neonowe. W Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach mamy wspaniały strój damski z lat 70-tych. Żółte spodnie dzwony i wzorzysta bluzka zachwycą każdą fankę tamtej dekady! Koniecznie również go obejrzyj!