ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Strój Flapper

Strój Flapper
Rozmiar Przeróbki Dodatki
36-38 NIE

Czym wyróżniał się styl flapper? Co on tak w ogóle oznaczał? To nowy kanon piękna kobiety. Powstał w latach dwudziestych XX wieku. Wszystko zaczęło się dzięki ekranizacji ,,Wielki Gatsby”. To właśnie w niej pojawiły się tak zwane flapper girls. Obecnie ten trend znowu powrócił. Możesz do niego sięgnąć na co dzień lub na przykład na balu karnawałowym. Czym charakteryzowała się flapperowa moda? Sprawdź!

Jakie były flapper girl? Co zrobić, aby nią zostać?

Wielbicielki flapperowego stylu nazywano flapper girls. To kobiety, które po wyswobodzeniu się z krępującego ruchy gorsetu, zaczęły się dobrze bawić i po prostu żyć radośnie. Cechy wyróżniające ten flapperowy styl to krótkie włosy i sukienki midi z obniżoną talią. W tamtych czasach w ten sposób ubierała się między innymi Zelda Fitzgerald oraz pozostałe celebrytki. W latach dwudziestych XX wieku nastąpiły burzliwe przemiany społeczno-polityczne. Często ten okres nazywało się Ryczącymi latami dwudziestymi. W Stanach Zjednoczonych dwudziestolecie międzywojenne było czasem prosperity, dobrych inwestycji biznesowych i rozwoju konsumpcjonizmu.

Jak wygląda strój w stylu Flapper?

W Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena w Katowicach znajdziesz bardzo kobiecy strój w tym stylu. Składa się on z czarnej sukienki z odkrytymi ramionami. Na górze ta sukienka jest bardzo prosta, na zwykłych ramiączkach. Natomiast na dole na falbany, które dodają się kobiecości. Dodatki do stroju to sznur pereł i długi szal z piór. Warto założyć też charakterystyczne na lat dwudziestych nakrycie głowy.