ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Supermenka Damska

Supermenka Damska
Rozmiar Przeróbki Dodatki
od 36 do 40 NIE

Supermenka jest bardzo popularną bohaterką komiksów. Nie tak dawno wróciła na ekrany telewizorów w zupełnie nowym serialu. Skąd wzięła się Supermenka? Jak kształtowała się jej historia?

Od czego to wszystko się zaczęło?

Gdy kultura masowa zaczyna się zajmować rodziną, to nigdy nie wiesz, co Ci się trafi. Jednak zawsze to będzie jakiś skrajny obraz. Może być taki jak w Domku na prerii, w którym wszyscy członkowie rodziny się bardzo kochają, zawsze są wobec siebie grzeczni i nigdy się nie kłócą. Po prostu bajka. A może być taka rodzina jak w serialu Współczesna Rodzina, gdzie nic nie jest normalna i wynaturzenie goni wynaturzenie. Tak samo jest w świecie superbohaterów. Tam skrajności są na porządku dziennym. Nie inaczej było w rodzinie Supermenów. Supermenka to sławna kuzynka Supermena.

Kto stworzył postać Supermenki?

Wymyślili ją Otto Binder i Al Plastino w maju 1959 roku. Z pewnością jej powstanie było prawdziwą rewolucją w Stanach Zjednoczonych. Nagle kobiety zobaczyły, że mogą chcieć od życia czegoś więcej niż rodzenie, wychowywanie dzieci i poszukiwania męża. Supermenka była silna i potrafiła zawalczyć o swoje.

Jeżeli też chcesz poczuć taką prawdziwą supermoc, to na najbliższy bal karnawałowy przebierz się za Supermenkę. Strój Supermenki Damskiej znajdziesz w naszej Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena. Strój Supermenki Damskiej jest bardzo podobny do tego, który nosił Superman. Damska wersja składa się z sukienki z gorsetem, czerwonych podkolanówek oraz peleryny w tym samym kolorze.