ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Szkieletor damski

Szkieletor damski
Rozmiar Przeróbki Dodatki
od 42 do 52 NIE rękawiczki,
pelerynka

Día de Muertos, czyli Dzień Zmarłych w Meksyku, to wbrew pozorom czas radości oraz świętowania. Jest ono obchodzone w zupełnie inny sposób niż polskie Wszystkich Świętych i Zaduszki. W Meksyku królują tańce, tequilla oraz wieńce w formie gitar. Na cmentarzu ludzie się zbierają nie po to, żeby się smucić, ale żeby się cieszyć życiem. Zmarli w tym dniu są najważniejsi. Dzień Zmarłych w Meksyku jest niezwykle radosnym świętem.

W Meksyku nie brakuje symboli śmierci

W tym kraju motyw śmierci można spotkać praktycznie na każdym kroku. Dla nich przejście na drugą stronę nie jest niczym smutnym, czy strasznym. W czasie tego święta na ulicach chodzą ludzie poprzebierani przede wszystkim za szkieletory. Jednak są to przyjazne postacie. Najczęściej meksykański szkieletor ma ze sobą gitarę i kapelusz z szerokim rondem. Wokół niesie się wesoła muzyka. Aż chciałoby się tam być! W Meksyku śmierć jest traktowana jak element życia. Nieodłączny oraz nieunikniony. Dzień Zmarłych w Meksyku stanowi niebanalny sposób na oswojenie śmierci. W wielu domach w tym kraju można spotkać nie tylko figurki Matki Boskiej, ale również Santa Muerte, czyli Świętej Śmierci.

Jak przebrać się za Szkieletora Damskiego, aby wtopić się w tłum w Meksyku?

Najlepszym sposobem będzie wypożyczenie stroju Szkieletora Damskiego w naszej Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena. Strój jest złożony z bluzki i ze spódnicy w motyw kości. Dodatkiem do tego stroju są białe rękawiczki i pelerynka. Całość wygląda kobieco i przerażająco jednocześnie. W sam raz na zabawę w Meksyku albo na Halloween.