ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Wiedźma 2

Wiedźma 2
Rozmiar Przeróbki Dodatki
38, 40 NIE miotła
kapelusz

Wiedźmy bardzo często pojawiają się w literaturze. Amerykańcy naukowcy na pewno mogliby stwierdzić, że w czasie Halloween można zobaczyć bardzo duży wysyp stworzeń nadprzyrodzonych, w tym również wiedźm i to nie tylko na obszarze Salem. W literaturze aż roi się od mniej i bardziej znanych wiedźm. Są one postrzegane na dwa sposoby. Jedni widzą w nich zielarki, które mają wiedzę o roślinach leczniczych i tyle. Inni natomiast przypisują im jeszcze znajomość magii. Głównie czarnej.

Pierwsza wiedźma pojawia się w mitologii greckiej. Jest to Hekate, czyli bogini czarów, magii i czarownic. Hekate uosabiała wszystko to, co było niezrozumiałe i przerażające. Ludzie obawiali się jej mocy, tak samo jak bali się umiejętności kapłanek, które służyły bogini mroku. To one były pierwszymi czarownicami, które rzucały uroki oraz zaklęcia. Warto jeszcze wspomnieć o wiedźmach z baśni i legend. Przedstawiane są w nich jako złe istoty, które wykorzystują naiwność dobrych ludzi oraz krzywdzą niegrzeczne dzieci. Stach działa na nie paraliżująco i zniechęca do wszystkich psot. Wiele podań mówi również o czarownicach latających na miotłach na Łysą Górę. Kolejna bardzo znana wiedźma występowała w bajce o Jasiu i Małgosi.

Jak zostać wiedźmą?

Wystarczy wypożyczyć w naszej Wypożyczalni Strojów Bożena strój Wiedźmy. Jest on złożony z: czarnej sukienki, która jest z przodu krótsza i ma dół uszyty z tiulu. Do niej została dodana peleryna z żorżety obszywana marabutem i koronkowe rękawiczki. Atrybutami wiedźmy są również kapelusz ze złotym otokiem i miotła.