ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Wiedźma

Wiedźma
Rozmiar Przeróbki Dodatki
38, 40 NIE miotła
kapelusz

Wiedźma w dawnych czasach była uznawana za istotę, która stanowiła połączenie człowieka i demona. Podobno miały połączenie z ludzkimi duszami. Zgodnie z dawnymi wierzeniami ludowymi i baśniami, wiedźmy były kobietami, która miały związek ze złymi mocami. Były nazywane również czarownicami lub złymi wróżkami.

Obecnie wiedźmami nazywa się kobiety, które są złe i brzydkie. Wracając jeszcze do dawnych wierzeń warto wspomnieć o tym, że były to kobiety posiadające wiedzę związaną z ziołolecznictwem, medycyną i przyrodą. Dlatego były szanowane przez społeczności. Często mieszkańcy okolicznych wiosek się ich radzili. Wiedźmy posiadały również zdolności lub cechy magiczne. W średniowieczu często były oskarżane o czary, a jak się to kończyło wiedzą wszyscy i pewnie nie trzeba tego przypominać.

Jak przedstawiane są wiedźmy?

Najczęściej wiedźma kojarzona jest z kobietą o brzydkiej, wręcz przerażającej twarzy, która rzuca zaklęcia lub sporządza mikstury. Dzięki nim może człowieka zaczarować i zrobić z nim, co tylko chce. Przerażająca wizja, trzeba przyznać. Najważniejszymi atrybutami wiedźmy są miotła oraz czarny kot. W naszej Wypożyczalni Strojów ,,Bożena” mamy między innymi strój Wiedźmy. Jest on złożony z następujących elementów: czarnego gorsetu, suto marszczonej fioletowej spódnicy, czarnej halki uszytej z tiuli, czarnej tiary na głowę oraz czarnych rękawiczek. Nie mogło w nim również zabraknąć miotły. Wybierając strój Wiedźmy na pewno przyciągniesz uwagę wszystkich na każdej imprezie karnawałowej.