ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Zakonnica Zombie

Zakonnica Zombie
Rozmiar Przeróbki Dodatki
34-36 NIE

Zakonnica Zombie jest osobą żyjącą w zakonie, czyli wspólnocie religijnej. Zazwyczaj to określenie dotyczy kobiet, które są związane z kościołem katolickim. Ich najważniejszą misją życiową jest służenie Bogu i bliźnim przez modlitwę, wykonywanie prac społecznych oraz rozwój duchowy.

Jakie są najbardziej charakterystyczne cechy zakonnicy?

Pierwszym, co ją wyróżnia się śluby zakonne. Są to śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa. W praktyce oznacza to, że rezygnują z własnych dóbr materialnych, prowadzenia życia rodzinnego i podporządkowują się woli Boga i przełożonych zakonnych.

Drugim bardzo ważnym elementem, jaki wyróżnia każdą zakonnicę jest strój. Zakonnice noszą skromne stroje. Nazywa się je habitami. To przypominające sukienki ubiory, które sięgają aż do samej ziemi. Głowa zakonnicy musi być zakryta. Jeżeli chcesz się poczuć jak Zakonnica Zombie, to zachęcamy Cię do wypożyczenia jej stroju z Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena. Dysponujemy habitem w kolorze szarym w różnych rozmiarach.

Przebranie Zakonnicy to idealny wybór na każdy bal przebierańców. Wbrew pozorom jest bardzo kobiecy i tajemniczy.

Co jeszcze wyróżnia Zakonnice?

To, że bardzo wiele czasu w swoim życiu poświęca na modlitwę. Większość dnia spędza na kontemplacji, rozważaniach duchowych i na modlitwach w klasztorze. Wiele Zakonnic wykonuje również różnego rodzaju prace społeczne. Mamy tutaj na myśli na przykład pomoc potrzebującym lub sprawowanie opieki nad dziećmi. Zakonnice prowadzą również szpitale i szkoły.