ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Aniołek 2

Aniołek 2
Rozmiar Przeróbki Dodatki
98-154 cm NIE skrzydła
aureola

Miłosierny Bóg dba o ludzi. Dlatego każdy z nas ma swojego anioła. Jest przy nas obecny, chroni nas i pomaga w trudnych chwilach. Anioły są dowodami na obecność Boga na świecie. Stanowią jego manifestację oraz mówią jego głosem. Łączą niebiosa z ziemią i dzięki nim Bóg ma kontakt z ludźmi. Są jego pośrednikami. Wszędzie tam, gdzie możemy się natknąć na dobroć, miłość, jedność, tam występują anioły.

Często można usłyszeć, że ktoś jest dla kogoś jego aniołem. Oznacza to, że dana osoba jest jego najlepszym przyjacielem, dba o niego i go chroni przed niebezpieczeństwami. Wspiera w trudnych chwilach. Właśnie w taki sposób objawia się dobroć oraz miłosierdzie Boga. Mieć anioła oznacza brać udział w dobroci Bożej i okazanej przez niego łasce. Anioły są również bardzo częstym motywem w sztuce. Rzeźbiono je i malowano bardzo chętnie. Anioły były przedstawiane jako postacie ludzkie ze skrzydłami. Miały twarze młodzieńców lub dzieci. Byli najczęściej ubierani we wspaniałe szaty. Anioły symbolizują czystość i niewinność. Są sługami Boga. Zawsze są gotowi do wykonywania jego poleceń. Anioły chętnie śpiewają oraz grają na instrumentach muzycznych. Są zwiastunami radości i piewcami Boga.

Dzieci jak aniołki

Dzieci lubią się przebierać za aniołki, ponieważ mogą mieć skrzydła i aureolę. W Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena mamy między innymi strój aniołka. W jego skład wchodzą następujące elementy: sukienka z szyfonowymi rękawami obszytymi marabutem, sznur, aureola, skrzydełka. Strój jest niezwykle dopracowany.