ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Aniołek

Aniołek
Rozmiar Przeróbki Dodatki
98-162 cm NIE skrzydła
aureola

Aniołki były duchowymi bytami w wielu religiach. Służą Bogu i wypełniają jego plany w różny sposób. Wyraz anioł wziął się w języku polskim z czeskiego. Pierwotnie słowo anioł pochodzi od greckiego wyrazu ,,posłaniec”. W biblijnym Starym Testamencie bardzo podobne byty występowały również w języku hebrajskim. Pierwsze wyobrażenia o aniołach pojawiły się w starożytnym Egipcie oraz Babilonii. W religiach tych cywilizacji zastępy duchów i istot, były pośrednikami pomiędzy bogiem a człowiekiem. Zazwyczaj były one przedstawiane jako uskrzydlone zwierzęta z ludzkimi twarzami. Starożytne anioły miały pewien rodzaj cielesności, co można znaleźć w Księdze Henocha. Według niej anioły mogły odczuwać głód i pragnienie.

Aniołowie zazwyczaj są obecni w Starym Testamencie. Jednak nie ma tam wielu informacji o ich naturze. Uznaje się, że anioły są pełne światła, zarówno duchowego, jak i fizycznego. Promieniuje ono z wyższych aniołów, które nazywa się serafinami. Aniołowie są często obecni w chrześcijańskich modlitwach eucharystycznych.

Jak wyglądają anioły dzisiaj?

Obecnie przedstawia się je jako istoty ze skrzydłami, które wprost emanują dobrem. Często dzieci są za nie przebierane, na przykład na balach karnawałowych. W Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena mamy strój Aniołka. Jest on złożony z: sukni białej, skrzydeł, stojącej aureoli oraz peruki. Tego rodzaju strój będzie odpowiedni dla Twojego dziecka nie tylko na bal przebierańców, ale również na urodziny, Halloween, czy Jasełka. Strój jest uszyty z wygodnej tkaniny.