ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Bella

Bella
Rozmiar Przeróbki Dodatki
98 - 146 cm NIE

Bella to główna bohaterka filmu Piękna i Bestia. Chyba w tamtym roku wyszła jego nowa wersja. Jednak bardzo wiele osób nadal ma ogromny sentyment do tej pierwszej animacji. O czym opowiada ta bajka? Jakie są najważniejsze cechy jej głównej bohaterki, czyli Belli? Dlaczego tak w ogóle warto obejrzeć ten film.

Piękna i Bestia jest baśnią o dziewczynie, która przez obietnicę złożoną swojemu tacie, jest zmuszona do zamieszkania z prawdziwym monstrum. Jednak każdy, kto widział tę animację, doskonale wie o tym, że ta bestia ma wyjątkowo dobre serce. Pozory mylą. Gdy bestia zgadza się ożenić z Bellą, to wtedy odzyskuje ludzką postać. Od tego momentu już wszyscy mogą sobie żyć bezpiecznie i szczęśliwie.

Jaka była pierwsza wersja Pięknej i Bestii?

Najstarsza realizacja „Pięknej i Bestii” to długa baśń literacka francuskiej pisarki Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve. Została opublikowana w 1740 roku w zbiorze La Jeune Américaine, ou les Contes marins. W 1756 roku pojawiła się o wiele prostsza i krótsza adaptacja baśni de Villeneuve. Była ona przeznaczona dla najmłodszych odbiorców. Opracował ją Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. Wszystkie dzisiejsze adaptacje opierają się właśnie o tę drugą wersję Pięknej i Bestii.

A co wiadomo o samej Belli? Przede wszystkim to, że była niesamowicie piękną i dobrą dziewczyną. Jej znakiem rozpoznawczym była długa sukienka w kolorze żółtym. Serdecznie zachęcamy Cię do wypożyczenia stroju Belli. Będziesz miała okazję założyć na siebie wspaniałą suknię i poczuć się rewelacyjnie.