ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Delfin

Delfin
Rozmiar Przeróbki Dodatki
122- 134 cm NIE

Ten przesympatyczny ssak to delfin zwyczajny (Delphinus delphis). Pozostałe jego nazwy to delfin zwyczajny krótkopyski, delfin pospolity. Długość jego ciała to od 150 do 250 cm. Natomiast masa ciała delfina to od 60 do 85 kilogramów. Ciało tego ssaka ma opływowy, torpedowaty kształt. Natomiast na jego grzbiecie znajduje się trójkątna płetwa z wierzchołkiem zagiętym ku tyłowi. Delfin ma długi i wąski pysk, który trochę przypomina dziób. Zęby ma stożkowate i ostro zakończone.

Gładka skóra posiada zmienne zabarwienie. Zwierzę posiada grzbiet w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym. To samo odnosi się do górnej części boków. Natomiast strona brzuszna jest biała lub nawet kredowobiała. Na bokach delfina możesz dostrzec szeroką smugę. W przedniej części ciała jest ona brązowa lub żółtobrązowa, a w tylnej – szara. Warto również zwrócić szczególną uwagę na kolor płetw tego zwierzęcia wodnego. Może być czarny, jasnoszary lub biały.

Gdzie można znaleźć strój delfina dla dziecka?

Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że od pyska do oka ssaka ciągnie się pasek w kolorze czarnym. Taki sam można zobaczyć na odcinku od podbródka do płetw piersiowych. Delfiny są niesamowicie inteligentne i wprost uwielbiane przez dzieci. Dlatego strój delfina z Wypożyczalni Strojów i Garniturów w Katowicach cieszy się tak ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych. Składa się on z kombinezonu. Dzięki temu, maluchowi jest wygodnie i może się doskonale bawić przez całą imprezę. Na głowie znajduje się sympatyczny pyszczek delfina.