ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Dzieci Kwiaty

Dzieci Kwiaty
Rozmiar Przeróbki Dodatki
od 116 do 146 NIE okulary
pacyfa

Dzieci Kwiaty i ruch hippisowski najbardziej po dziś dzień jest kojarzony ze Stanami Zjednoczonymi. Trwał on w II połowie lat 60. i początku lat 70. XX wieku. Ich działania polegały na buntowaniu się młodych przeciwko światu dorosłych i obowiązującym normom. Ruch hippisowski był również przeciwko takim instytucjom, jak: rodzina, kościół, szkoła, zakłady pracy, szefowie, rywalizacja, pieniądze, wojsko, wojna, normy, przymus, zakazy, hipokryzja, ubiór, własność prywatna. Ogólnie rzecz biorąc, hipisi odrzucali kontrkulturę, która opierała się na konsumpcji, rywalizacji i materializmie. Instytucje i struktury, przeciwko którym buntowali się hipisi to establishment.

Byli przeciwko obowiązującej modzie, więc stworzyli własną, której elementy są obecne w naszym świecie do dziś. Na przykład długie spódnice w kwiaty są modne każdej wiosny i lata. Może się tylko nieznacznie zmieniać ich krój lub kolory. Jeżeli chodzi o hippisów, to warto jeszcze wspomnieć o tym, że ich poglądy, dzięki programom telewizyjnym rozprzestrzeniły się na cały świat zachodni. Wiele osób, które nie wyznawały ich ideologii, przyjęły od nich muzykę oraz stroje, bo były one po prostu zachwycające.

Zmień się w kolorowego hippisa

Dzieci do tego nurtu do dziś przyciąga to, że ich stroje są po prostu bajecznie kolorowe. W naszej wypożyczalni mamy między innymi kostium Dzieci Kwiaty. Nawiązuje on bardzo mocno do lat 70-tych. Jest złożony z niezwykle kolorowej bluzy i spodni w kwiaty. Dodatkami do tego kostiumu Dzieci kwiaty jest opaska na głowę, wisiorek z pacyfą (znak pokoju i pacyfizmu) oraz okulary lenonki.