ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Egipcjanka

Egipcjanka
Rozmiar Przeróbki Dodatki
122-146 cm NIE peruka z wężem
biżuteria

To propozycja dla wszystkich małych wielbicieli starożytnego Egiptu. Można go możemy podzielić na trzy okresy: Starego Państwa, Średniego Państwa oraz Nowego Państwa. Egipt jest gorącą krainą, w której jest niewiele drzew, a temperatury są wprost zawrotne.

Kolory miały określone znaczenie: czerń – żyzna gleba nilowa, błękit – wody Nilu, czerwień – piaski pustyni, zieleń – dolina Nilu, żółty, złoty – wieczność. Właśnie one pojawiały się w stroju i makijażu Egipcjanek. Makijaż miał za zadanie nie tylko zdobić, ale również chronić delikatną skórę wokół oczu. Jeżeli chodzi natomiast o stroje to bardzo popularne były suknie typu futerał. W takich strojach zazwyczaj były przedstawiane boginie. Suknia była obcisła i miała długość prawie do kostek. Suknia miała ramiączka, które tworzyły trójkątny dekolt na biuście. Egipcjanki ubierały się w długie, lniane suknie w jednym kolorze. Najczęściej była to biel, żółć lub czerwień. Jeżeli był jakiś wzór, to zawsze związany z naturą. Mogły być to na przykład łuski krokodyla lub pióra. Górna i dolna krawędź sukni  mogły być wykończone ozdobnymi pliskami.

Kostium dziewczęcy Egipcjanki- jak wygląda?

U nas Egipcjanka jest ubrana w sukienkę na jedno ramię. Uzupełnia ją przepiękna złota szata. W dodatku, aby dodać jej dostojeństwa posiada perukę z wężem i dredami, berło, oraz biżuterię egipską. Całość wygląda bardzo bogato. Na pewno każda dziewczynka, która uwielbia starożytny Egipt i chciałaby się poczuć jak typowa Egipcjanka, bardzo się ucieszy, gdy wypożyczysz dla niej kostium dziewczęcy Egipcjanki.