ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Jasmina

Jasmina
Rozmiar Przeróbki Dodatki
104 do 128 cm NIE

Jasmina jest jedną z głównych bohaterów filmu Disney’a pt. „Alladyn”. W oryginalnej angielskiej wersji Jasmina mówi głosem Lindy Larkan (dialogi), Lei Salongi (śpiew, pierwszy film) i Liz Callaway (śpiew, pozostałe filmy). Natomiast w polskiej wersji głosu jej użyczyły Katarzyna Skrzynecka (pierwszy film) i Olga Bończyk (pozostałe).

Kim jest Jasmina?

Jasmina to piętnastoletnia córka sułtana. Nie chce być księżniczką. W pięknym pałacu czuje się dosłownie jak w więzieniu. Dlatego pewnego dnia przebiera się w kostium biedaczki i udaje się na bazar. Tam poznaje sympatycznego żebraka o imieniu Alladyn. Zakochuje się w nim i to z wzajemnością.

Gdy strażnicy po nią przychodzą i chcą ją zabrać do pałacu, to wie, że widzi go po raz ostatni w życiu. Jednak los decyduje inaczej i ci bohaterowie po jakimś czasie spotykają się ponownie. Młody chłopak pragnie zaimponować dziewczynie. Za pomocą dżina zamienia się w prawdziwego księcia. Warto tutaj wspomnieć jeszcze o tym, że ta historia nie ma od razu happy endu, którego można byłoby się w pierwszej chwili spodziewać.

Co dzieje się później? Wezyr sułtana Dżafar porywa dżina, a Jasmina zostaje jego niewolnicą. Wtedy pomaga jej Alladyn, który podstępem więzi Dżafara w lampie dżina. Alladyn i Jasmina znowu mogą być razem.

Jasmina jest naprawdę bardzo piękną dziewczyną. Wiele dziewczynek dosłownie marzy o tym, aby zostać taką egzotyczną księżniczką i mieszkać w pałacu. Jeżeli chcesz sprawić swojej córeczce radość, to wypożycz jej nasz strój Jasminy!