ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Królowa Zima

Królowa Zima
Rozmiar Przeróbki Dodatki
128-146 NIE

Królowa Zima w największym stopniu kojarzy się z baśnią Królowa Śniegu. Baśń ta została napisana w 1844 roku przez Hansa Christiana Andersena. Wydał ją już rok później. W przeciwieństwie do wszystkich pozostałych baśni Hansa Christiana Andersena, które powstały dzięki inspiracji folklorem lub tradycją innych narodów, Królowa Śniegu zrodziła się w umyśle autora.

O czym mówiła baśń Królowa Śniegu?

Baśń ta opisuje przygody dwójki dzieci. Są to Gerda i Kai. Były one przyjaciółmi. Aż jednego wiosennego dnia wszystko się zepsuło. Wtedy do oka Kaja dostał się odłamek roztrzaskanego w przestworzach diabelskiego zwierciadła. Chłopiec od tamtej chwili zaczął patrzeć na świat zupełnie inaczej. Wszystko uważał za złe i brzydkie. W ogóle nie dostrzegał piękna i dobra wokół siebie. Właśnie to sprawiło, że chłopiec o dobrym sercu, który słuchał rodziców i dbał o przyjaciół nagle zamienił się w osobę, która jest krnąbrna, złośliwa i okrutna dla każdego, kogo tylko spotka na swojej drodze. Nieszczęściem było również to, że chłopiec Kai, był całkowicie pod wpływem złej kobiety. Tą kobietą była właśnie Królowa Zima. Była ona władczynią lodowej krainy. Nie wiedziała, czym są ciepłe uczucia, miłość, czy współczucie. Miała lodowe serce.

Jak wygląda strój Królowej Zimy?

Królowa Zima musi być piękna i jednocześnie zimna. Dziewczęcy strój Królowej Zimy, który jest dostępny w Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena, to piękna suknia do ziemi, w zimnym odcieniu błękitu. Doskonale współgra z opaską na głowę w tym samym kolorze.