ul. Moniuszki 3/20
40-005 Katowice

Maryja

Maryja
Rozmiar Przeróbki Dodatki
98-154 cm NIE czepiec na głowę

Maria z Nazaretu była matką Jezusa Chrystusa, żoną Józefa z Nazaretu, jedną z najważniejszych osób w wierze wielu wyznań chrześcijańskich. Była znana też w innych religiach, na przykład w islamie, bahaizmie i kaodaizmie. Marię wymienia się w Modlitwie Eucharystycznej Kanonu rzymskiego.

Informacje na temat dzieciństwa Marii pochodzą z przekazów pozabiblijnych. Rodzice Marii, czyli Joachim i Anna, przed długi czas nie mogli doczekać się dziecka. Przysięgli Bogu, że jeżeli uda im się mieć potomstwo, to oddadzą dziecko w jego służbę. Któregoś dnia Annie objawił się anioł, który powiedział jej, że dziecko, które urodzi, będzie wielbione przez wszystkich ludzi na Ziemi. Tak też się stało. Dziewięć miesięcy później na świecie pojawiła się córka, której nadano imię Maria. W wieku trzech lat oddano ją na wychowanie kapłanom oraz niewiastom usługującym w świątyni. Anna, żona Joachima, była siostrą Elżbiety, matki Jana Chrzciciela. Natomiast Maria była siostrzenicą Elżbiety. Gdy Maria miała czternaście lat, zgodnie z zarządzeniem najwyższego kapłana miała wrócić do rodziny, żeby wyjść za mąż. Nie chciała ona jednak opuścić świątyni, bo składała śluby czystości, a co za tym idzie była przeznaczona do służby Panu. Dalsze losy Marii i historię narodzin Jezusa znają wszyscy chrześcijanie, nawet dzieci.

Jak wyglądała Maryja?

Najczęściej była ona przedstawiana w biało-niebieskiej szacie. Emanowało od niej dobro. Strój Maryi dostępny w naszej Wypożyczalni Strojów i Garniturów Bożena, jest złożony z: niebieskiej sukni z białym czepcem oraz złotego sznura.